W dniach 22-24 maja 2024 roku Ptak Warsaw Expo stało się stolicą innowacji w branży baterii i technologii magazynowania energii oraz zasilania. Wszystko to za sprawą merytorycznego i nastawionego na networking wydarzenia, jakim była pierwsza edycja Battery Forum Poland.

Nowoczesny biznes polega na ciągłym stawianiu na innowacje i szukaniu rozwiązań, które pozwolą wyprzedzić konkurencję. Aby to osiągnąć, niezbędne jest pozyskiwanie dopasowanych kontrahentów, którzy pomogą w postawieniu kolejnych kroków w rozwoju. Z tą myślą powstało Battery Forum Poland, poświęcone jednej z najdynamiczniej rozwijających się branży, czy baterii i technologii magazynowania energii oraz zasilania. Popyt na jej produkty i usługi rośnie zwłaszcza w segmencie detalicznym, dlatego też warto w nią inwestować.

Kompleksowe rozwiązania dla branży podczas Battery Forum Poland

Battery Forum Poland sprawiło, że w jednym miejscu i czasie pojawili się przedsiębiorcy poszukujący rozwiązań oraz ci, którzy je oferowali. Osoby zarządzające i właściciele zakładów przemysłowych różnych branż, technicy, kierownicy i specjaliści z działów energetyki w firmach, inżynierowie energetycy, zarządcy budynków zarządcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, architekci i projektanci budynków biurowych i wielkopowierzchniowych, projektanci i inwestorzy farm wiatrowych, solarnych czy instalacji hybrydowych – między innymi do tych odwiedzających skierowana była oferta Battery Forum Poland.

Podczas wydarzenia dzięki szerokiej gamie ofert otrzymali dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania z zakresu technologii i systemów magazynowania energii, komponentów systemu baterii oraz akcesoriów do nich, technologii produkcji akumulatorów, usług inżynieryjnych, usług finansowych, dotacyjnych, ubezpieczeń czy szkoleń dedykowanych potrzebom sektora.

Zaprezentowali się między innymi EmiterNet, Kon-TEC, PIME, SOLFINITY, POWER LAB, QSENSE, EnergyOn, Solar Edge, MEB, CORAL, ENERP, Tesla, ALMIDES, WAMTECHNIK, MP Solar-Group, SOLAX POWER, MULTI AWP, MPL ENERGY oraz TF Kable. Wystawców było jednak o wiele więcej. W sumie było ich 128 przy 8107 odwiedzających z całej Europy.

Rozważania o przyszłości przemysłu bateryjnego w Polsce

Podczas Battery Forum Poland odbyła się dyskusja w formule okrągłego stołu: „Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce”. Eksperci omówili zarówno wyzwania, jak i możliwości stojące przed polską branżą bateryjną. Była to platforma szukania porozumienia odnośnie do koniecznych działań w celu zapewnienia, że nasz kraj będzie atrakcyjnym miejscem dla przemysłu bateryjnego i magazynowania energii.

W wydarzeniu wzięli udział Konrad Wojnarowski, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Rafał Gawin, Prezes URE, Mikołaj Budzanowski, Prezes Boryszew Green Energy & Gas, Robert Chryc-Gawrychowski, Prezes Northvolt Poland. Bartek Kras, Wiceprezes Impact Clean Power Technology, Anna Chmielewska, Associate Director, Senior Banker at EBRD, Piotr Charewicz, Starszy Specjalista ds. Infrastruktury World Bank oraz Grzegorz Onichimowski, Prezes PSE.

Kolejnym istotnym wydarzeniem merytorycznym podczas Battery Forum Poland była konferencja PIME BATTERY SUMMIT POLAND. Zaproszeni eksperci rozmawiali o polityce Polski w zakresie magazynowania energii, o branży bateryjnej, magazynowaniu energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, produkcji baterii i recyklingu, a także finansowaniu sektora bateryjnego, technologiach akumulatorów, czyli postępie w bateriach litowo – jonowych oraz alternatywnych rozwiązaniach. Nie zabrakło również rozważań o systemach zarządzania bateriami i jakże kluczowym zagadnieniu ich bezpieczeństwa.

Sukces Battery Forum Poland i Energy Storage Expo

Battery Forum Poland było miejscem uzyskania merytorycznej wiedzy, rozwoju, pozyskania nowych partnerów biznesowych, wartościowych leadów i narzędzi niezbędnych do rozwoju w branży. Otworzyło ono przedsiębiorców na krajowych i zagranicznych inwestorów, pozwoliło im rozeznać się w europejskich rynkach – ich możliwościach, perspektywach i potrzebach. Dodatkowo trzy dni wydarzenia pozwoliły na wypracowanie indywidualnych planów dla każdego z biznesów i uzyskanie pełnej perspektywy możliwości w branży. Udział w tym miało też wydarzenie odbywające się w Ptak Warsaw Expo równolegle, czyli Energy Storage Expo – targi technologii magazynowania energii.

Battery Forum Poland potwierdziło zatem, że jest wydarzeniem, które musi odwiedzić każdy, kto chce rozwoju w biznesie!