HALA DSala konferencyjna nr 1

Organizator

Patronat
Honorowy

Patronat
Honorowy

Patronat
Honorowy
11:00
Otwarcie wydarzenia, powitanie gości.
11:10
Wystąpienia otwierające.
dr Konrad Wojnarowski - Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Sesja I
Od wyzwań do rozwiązań – rozwój branży magazynowania energii w Polsce i na świecie.
Czy zbudujemy w Polsce silną branżę magazynowania energii – perspektywa przedsiębiorców
Barbara Adamska, Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Debata Okrągły Stół – szanse na rozwój magazynów energii i przemysłu bateryjnego w Polsce
Minister MRiT
Minister MKiŚ
Konrad Wojnarowski, Podsekretarz Stanu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Prezes NFOŚiGW
Wiceprezes PKO BP, przedstawiciele PSME, przedstawiciel producenta baterii, przedstawiciel partnera głównego konferencji
Sesja II
EPC w projektach magazynów energii – wyzwania i najlepsze praktyki
Wystąpienie wprowadzające partnera sesji.
Panel dyskusyjny "EPC w magazynach energii. Oczekiwania inwestorów i wyzwania realizacji"
Sesja III
Magazyny energii pod lupą: Bezpieczeństwo pożarowe i odporność na zagrożenia cybernetyczne.
Wystąpienie wprowadzające.
Panel dyskusyjny.
10:30
Otwarcie II dnia konferencji. Powitanie gości, wystąpienia otwierające.
Barbara Adamska, Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Mieczysław Wrocławski, Wiceprezes Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Wystąpienie wprowadzające
Wojciech Wrochna, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Ministerstwo Przemysłu
Sesja IV
Branża gospodarcza magazynowania energii w Polsce - czy jesteśmy na właściwej drodze
Wystąpienie wprowadzające.
Debata otwierająca: Miejsce magazynów energii w transformacji polskiej energetyki i polskiej gospodarki.
Sesja V
Wielkoskalowe magazyny energii - potrzeby KSE vs strumienie przychodowe.
Wystąpienie wprowadzające.
Panel dyskusyjny.
Sesja VI
Magazyny energii w przedsiębiorstwach, społecznościach energetycznych i gospodarstwach domowych.
Wystąpienia prelegentów.
Prelegenci
Barbara Adamska
Prezes zarządu PSME
Ekspert w zakresie energetyki rozproszonej i magazynów energii, autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu fotowoltaiki, magazynowania energii oraz energetyki rozproszonej. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, członek Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej, członek Rady Programowej Sieci Energetyki Rozproszonej, ekspert stały Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu, w latach 2015-2019 ekspert stały Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii. Dyrektor sekcji magazynowania energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki, inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce. Przewodnicząca Rady Programowej czterech edycji Kongresu Magazynowania Energii w Polsce. Inicjatorka i Przewodnicząca Polskiej Delegacji na Energy Storage Europe. Założycielka i CEO firmy ADM Poland od 2013 roku świadczącej usługi doradcze na polskim rynku OZE. Doradca w zakresie modelowania biznesowego dla spółek działających w obszarze energetyki w zakresie rozwoju i wdrożenia usług z grupy bilansowania i zarządzania energią oraz budowy niezależnych systemów elektroenergetycznych i cieplnych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA). Laureatka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy. Wg Energy Storage Report jedna z 40 najbardziej wpływowych kobiet w światowej branży magazynowania energii.
Konrad Wojnarowski
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Konrad Wojnarowski 12 stycznia 2024 r. otrzymał nominację na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, prawa na Uczelni Łazarskiego oraz studiów podyplomowych MBA – zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną na Collegium Civitas w partnerstwie z Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza.
Ukończył studia doktoranckie. Obronił rozprawę doktorską w dyscyplinie naukowej: nauki prawne, pt. „Klasyfikacja NUTS i jej znaczenie dla prawa Unii Europejskiej i polskiego prawa krajowego”, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Autor publikacji naukowych z zakresu prawa samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych.
Studiował w Korei Południowej, gdzie ukończył półroczny program języka i kultury koreańskiej w Instytucie Języka Koreańskiego Yeungnam University.
Uczestnik i absolwent programów polityczno-społecznych, organizowanych przez Europejski Komitet Regionów, National Democratic Institute oraz Szkołę Liderów Politycznych.
Członek zespołu ds. przygotowania opinii Europejskiego Komitetu Regionów nt. „Zalecenia KR dla władz lokalnych i regionalnych dotyczące pomyślnego opracowania strategii rozwoju regionalnego po roku 2020”.
Ambasador Europejskiego Paktu na Rzecz Klimatu. Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w administracji rządowej i samorządowej.
Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie mazowieckiem oraz członek rady naczelnej tego ugrupowania.
Od lat związany z samorządem województwa – od 2018 roku jako radny, od 2023 wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Do niedawna przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Zagranicznej. Aktualnie kieruje pracami Komisji Budżetu i Finansów. Wiceprzewodniczący Komisji Prawa, Samorządu, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Andrzej Jeżewski
Właściciel Promet Plast, Lidera Energetycznego Klastra Oławskiego EKO
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu; laureat nagrody Gali „Rakiety Biznesu”; od 38 lat właściciel firmy Promet-Plast S.C. zajmującej się produkcją energii odnawialnej oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych, Prezes w firmie EP-P Sp. z o.o. Sk.
Inwestor w największe komercyjne magazyny energii w Polsce oraz w kogenerację metanową. Inicjator powstania Centrum Badawczo-Rozwojowego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w procesach produkcyjnych. Promet-Plast to pierwszy w Polsce zakład produkcji wyrobów medycznych w technologii zerowej emisji.
Mieczysław Wrocławski
Wiceprezes Zarządu PSME, Członek Rady Koordynacyjnej ds. Rozwoju Sektora Fotowoltaiki
Absolwent Politechniki Gdańskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej oraz studiów MBA. Z ponad 50- letnim doświadczeniem zawodowym w przemyśle energetycznym. Jego praca zawodowa była m.in. związana z wprowadzeniem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej. Jako Dyrektor Departamentu Innowacji w ENERGA- OPERATOR S.A. kierował licznymi innowacyjnymi projektami, w tym nadzorował budowę pierwszych w Polsce magazynów energii zintegrowanych z systemem elektroenergetycznym w Lokalnych Obszarach Bilansowania o dużym nasyceniu energetyki odnawialnej. Brał również udział w pracach rad nadzorczych spółek energetycznych. Autor wielu opracowań i publikacji z zakresu integracji źródeł energii odnawialnej, magazynów energii z systemem energetycznym oraz z zakresu efektywności użytkowania energii. Członek Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.
st. bryg. dr inż. Paweł Janik
Dyrektor, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie.
Dyrektor, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie.
PESA Battery Conference
PESA Battery Conference, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (Polish Energy Storage Association PESA), zgromadzi całe spektrum branży bateryjnej i magazynowania energii. Jej tematyka jest kluczowa dla profesjonalistów działających we wszystkich segmentach branży bateryjnej i akumulatorowej, w obszarze magazynowania energii, zasilania gwarantowanego (UPS), systemów zarządzania bateriami (BMS), baterii na potrzeby pojazdów elektrycznych (EV), baterii przenośnych i innych.
Zakres tematyczny konferencji:
- Europejskie i polskie przepisy dotyczące technologii bateryjnych
- Możliwości inwestycyjne w branży bateryjnej w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej
- Dekarbonizacja i gospodarka o obiegu zamkniętym w przemyśle bateryjnym
- Regulacje i standardy w zakresie cyberbezpieczeństwa
- Modele biznesowe dla magazynów energii
- Finansowanie projektów w magazyny energii
- Trendy technologiczne w dziedzinie baterii i magazynowania energii
- Studia przypadków: Projekty w Polsce i Europie
Podczas konferencji odbędzie się wyjątkowa dyskusja w formule okrągłego stołu: „Szanse na rozwój magazynów energii i przemysłu bateryjnego w Polsce”
Dlaczego warto wziąć udział?
- Owocne kontakty: Nawiąż kontakt z profesjonalistami z każdej dziedziny branży bateryjnej i magazynowania energii, w tym z producentami baterii, importerami, dystrybutorami, firmami zajmującymi się transportem, recyclingiem i utylizacją, integratorami i producentami magazynów energii, firmami IT, z obszaru komunikacji i łączności, producentami urządzeń pomiarowych i energoelektronicznych, inwestorami w projekty OZE i magazyny energii.
- Wgląd w branżę: Zdobądź kompleksową wiedzę mającą zastosowanie w różnych segmentach rynku, dowiedz się od praktyków o stanie obecnym branży i perspektywach jej rozwoju.
- Możliwości współpracy: Nawiąż partnerstwa i współpracę w różnych segmentach branży bateryjnej.
Czekamy na Ciebie na PESA Battery Conference podczas targów Battery Forum – miejscu spotkania całej branży bateryjnej!